Чи можна повернути проданий будинок?

«Мама в 2002 році  вирішила переїхати з села в столицю до сестри. На будинок в селі покупця не знайшлося. Вона здала його в оренду без договору. Пройшов рік, два. Орендар вирішив, що будинок ми залишили, і продав його одному підприємцю, який відкрив у ньому фіто лікарню. Чи можу я повернути цей будинок собі? »

Ви можете повернути будинок, якщо його продаж була незаконним. Згідно з Цивільним кодексом України угоди з нерухомим майном проходять тільки по нотаріальним договорам. При цьому нотаріус повинен впевнитися, що сторони угоди мають повноваження на неї і продавець дійсно є власником будинку.

У вашому випадку або будинок все ще у вашій власності, або нотаріус зробив злочин, засвідчивши договір, не маючи на те підстав. Вам необхідно подивитися реєстр нерухомого майна, який є  відкритим в Інтернеті.

Якщо власник даного будинку — не ваша мати, а інша особа, то вам потрібно подати заяву в поліцію про шахрайство з боку нотаріуса і одночасно подати позов до суду про визнання договору недійсним. Суд поверне будинок в вашу власність.